Lakótelep Szigetben


1955-ben kezdődött meg a lakótelep építése Szigetben. A terveket Fátay Tamás (GYŐRITERV) készítette.

1952-ben tervezett városkompozíciós terv alapján, 1954-ben készült el a beépítési terv. Az építkezés 1955-ben kezdődött és 1964-ben fejeződött be.

„Készülnek a szigeti lakóháztömb tervei
A város- és községgazdálkodási osztályon Pintér József éppen terv-megbeszélésről érkezett meg a Győri Tervező Irodából.
— Most készítik a 240 lakást magábafoglaló szigeti lakóház tömbtervét — mondja, — A kivitelezési tervek elkészülése a jövő évre várható, ahogyan ezt Lakatos Kálmán irányitó tervező főmérnök megígérte. Már annyi biztos; hogy az előzetes helyszíni szemlék alapján, a Kígyó utcában épülnek fel a két- és háromemeletes épületek, amelyek a város jelenlegi lakásgondjait nagyban csökentik majd. A Kígyó utca jól közművesített, a Belvároshoz is közel fekszik, örülni fognak majd az épülettömb leendő lakói az új lakásoknak.”

„Kígyó utca 1956-1957” (Győr Sopronmegyei Hírlap, 1956. 01. 01.)
„Tavaszi őrjárat a győri építkezéseken” (Győr Sopronmegyei Hírlap, 1956. 04. 26.)

Képek az építkezésről:

Tetszett a tartalom?

Támogsd az oldal szerkesztőit havi pár szár forintos összeggel. Ha csak 500 forinttal támogatna bennünket mindenki, aki ezt az üzenetet látja, akkor néhány nap alatt összejönne a szerkesztőség éves költségvetése.

TÁMOGATÁS

kozma.endre

Főszerkesztő // regigyor.hu

A Régi Győr nonprofit kezdeményezésként alakult meg 2010-ben. A oldal szerkesztői szabadidejükben gyűjtik, készítik napi szinten a tartalmakat.

You may also like

Szólj hozzá!

öt + tizenkilenc =

Kozma Endre - főszerkesztő

Pro Urbe Győr díj

Pro Urbe Győr díj

„A város szeretete, múltjának ősi történelmi hagyományainak ápolása késztette a szerkesztőket az oldal létrehozásában. Mi győriek, akik itt születtünk, itt éljük le dolgos életünket ebben a városban, naponta látjuk a képek ábrázolta városrészeket. Nap, mint nap elmegyünk előttük, mellettük, de sokszor nem is veszünk tudomást róluk. Csak amikor a képeket nézegetjük, döbbenünk meg, és vesszük észre kincset érő értékeinket, az emberek alkotta régi és új remekműveket, és csodáljuk meg városunk szépségét.”

Ha tetszik a tartalom, támogasd a szerkesztők munkáját