Petőfi szobor az Eötvös parkban


1962. szeptember 15-én avatták fel Győrben az Eötvös parkban Kiss István budapesti szobrászművész alkotását.

„Petőfi-szobrot avattak Győrött

Szeptember 15-én déli tizenkét érakor sok fiatal gyűlt össze Győrött az Eötvös téren. Valamennyi helyi iskola egy-egy osztállyal képviselte magát a Petőti-szobor avatása kalmával. Az ünnepségen részt vettek a pártbizottság, a városi tanács, a Hazafis Népfront küldöttei is.

A himnusz elhangzása után Horváth Ferenc, a Hazafias Népfront elnöke méltatta Petőfi Sándor irodalmi munkásságát. Horváth elvtárs ünnepi beszéde után a Kazinczy Ferenc Leánygimnázium énekkara elénekelte a „Feltámadott a tenger’* című kórusmúvet, majd a küldöttek elhelyezték babérkoszorúikat a szobor talpazatán. A bensőséges ünnepségen Peczkay Endre, a Kisfaludy Színház tagja elszavalta Petőfi Sándor „Egy gondolat bánt engemet” című költeményét.

A Petőfi szobor avatása (Fotó: Nagy József)

Ismét új színfolttal gazdagodott Győr városa. Kiss István budapesti szobrász művész Dienes András Petőfi-kutató útmutatása nyomán elkészített szobra értékes dísze a városnak.” (Kisalföld, 1962. 09. 16.)

Kisalföld, 1962. 09. 16.

Kapcsolódó bejegyzés:

Hat szobor Győrnek, 1961

Tetszett a tartalom?

Támogsd az oldal szerkesztőit havi pár szár forintos összeggel. Ha csak 500 forinttal támogatna bennünket mindenki, aki ezt az üzenetet látja, akkor néhány nap alatt összejönne a szerkesztőség éves költségvetése.

TÁMOGATÁS

kozma.endre

Főszerkesztő // regigyor.hu

A Régi Győr nonprofit kezdeményezésként alakult meg 2010-ben. A oldal szerkesztői szabadidejükben gyűjtik, készítik napi szinten a tartalmakat.

You may also like

Szólj hozzá!

tizenkettő − 9 =

Kozma Endre - főszerkesztő

Pro Urbe Győr díj

Pro Urbe Győr díj

„A város szeretete, múltjának ősi történelmi hagyományainak ápolása késztette a szerkesztőket az oldal létrehozásában. Mi győriek, akik itt születtünk, itt éljük le dolgos életünket ebben a városban, naponta látjuk a képek ábrázolta városrészeket. Nap, mint nap elmegyünk előttük, mellettük, de sokszor nem is veszünk tudomást róluk. Csak amikor a képeket nézegetjük, döbbenünk meg, és vesszük észre kincset érő értékeinket, az emberek alkotta régi és új remekműveket, és csodáljuk meg városunk szépségét.”

Ha tetszik a tartalom, támogasd a szerkesztők munkáját