A Jereván-Kioszk
1977. május 16-án nyílt meg a Jereván-Kioszk a győri Radó-szigeten az 1970-ben lebontott KIOSZK helyén.
A Jereván Kioszkot a Rába kis szigetén építette fel a HUNGARHOTELS Szálloda és Éttermi Vállalat. Az épület félúton helyezkedik el a győri Belváros és Újváros között. A helyszínnek korábban különös hangulatú, élénk és változatos városi élete volt: itt állt 1917-től 1970-ig a Sétatéri KIOSZK.
A Kisalföld, 1977. május 17-i számából:
„Megnyílt a Jereván-kioszk
Ételbár, presszó, kerthelyiség
Reprezentatív vendéglátóhellyel gazdagodott Győr. A Tolbuhin sétányon tegnap megnyílt a Jereván-kioszk. Helyén, az egykori Radó téren 1917 óta működött a régi Kioszk Étterem, amely a harmincas évek táján a kezdődő győri idegenforgalom központja volt. A patinás, szépen gondozott éttermet és a sziget árnyas fái alatt működő kerthelyiséget kedvelték a vendégek. A második világháborúban az épület megrongálódott. Kijavítása után vendéglő, kamaraszínház és a TIT megyei központja kapott helyet ott. Az emeleten a Megyei Könyvtár működött. A régi épület állagának romlása és Győr idegenforgalmának rohamos növekedése tette szükségessé az épület lebontását s helyén a szép környezetben a korszerű követelményeknek megfelelő vendéglátóipari egység létesítését.
Az építkezés 1974 végén kezdődött Horváth Andor és Majoros Gábor építészek tervei alapján, Madarász Ottó építésvezető irányításával a Győr megyei Állami Építőipari Vállalat dolgozóinak jó munkájával. A Jereván szórakoztató kombinát építése 25 millió forintba került, a berendezés pedig 5 millió forintba.
Győr város Tanácsának Végrehajtó Bizottság az 1977 márciusában hozott határozatot az új létesítmény elnevezéséről:
A Jereván – kioszk földszintjén kapott helyet az ételbár.
A belső helyiségben 40, Győr legnagyobb és legszebb kerthelyiségében pedig kétszáz személyt lehet kényelmesen kiszolgálni.
Az elsőemeleten működő első osztályú presszó vendégterében száz,
a védett körteraszon pedig 150 vendég helyezhető el.
Ugyancsak az emeleten található a százszemélyes hangulatos éjszakai bár, amelyben légkondícionáló is működik.
Az ételbár a presszó az éjszakai bár berendezése hangulatos és korszerű.„
Winkler Gábor így írt a Magyar építőművészet 1980. / 3. számában:
„Jól láthatók innen a győri vár megmaradt, hatalmas falai, téglabástyái, a püspökvár, a székesegyház, a Karmeliták régi temploma és a régi belváros jellegzetes régi épületei. A kórkép teljes: nincs kitüntetett pontja, érdektelen szakasza. Az új kioszk alapötletét, a kör-, illetve sokszögformát a helyszínnek ez a különleges adottsága adta.”