Mértékhitelesítő Hivatal a Villanytelepen
1906 július 16-tól a villanytelepen működött a „Győrvárosi és megyei Mértékhitelesítő Hivatal.
Az 1874. VIII. törvénycikk kötelességévé tette a törvényhatóságoknak mértékhitelesítő hivatalok felállítását és fenntartását. 1875-ben 72 hivatal kezdte meg működését az országban.
„Győrváros területén egy tökéletesen felszerelt mértékhitelesítő hivatal felállíttatása iránt leérkezett értesitvénye, mely szerint ezen hivatal működése folyó évi május 1-től lép életbe; ennek kapcsán felolvastatott id. Schäffer Jakab elnöklete alatt kiküldött választmány jelentése, mire nézve határozatba ment, hogy a mértékek feletti felügyeléssel a kapitányi hivatal bizatik meg, jelesül a szigorúbb ellenőrködés tekintetéből Feldinger Gusztáv főhadnagy bizonyos, később meghatározandó díj mellett a felügyelettel megbizatik s a mértékek kellő tanulmányozása végett a budapesti or szágos mértékhitelesitő hivatalhoz elküldetik, miről a nevezett minisztérium azon megjegyzéssel fog értesittetni, hogy a hitelesitési dijak szedhetésénél a város a maximumot fogja igénybe venni. A más országokban hitelesített és nem magyar bélyeggel ellátott súlyok, űrmértékek és egyéb mérőeszközöknek ellenőrzésével és az ezek körüli szigorú felügyelettel a kapitányi hivatal bízatott meg.” (Győri Közlöny, 1875. 02. 14.)
1903. évi címtár szerint a győri hivatal a Kálvária utca 6. szám alatt működött.
1906-ban a városi villanytelepre költözött:
„Az új mértékhitelesítő hivatal. A városi szerv. szab. a mértékhitelesítési hivatalt a mérnöki hivatal vezetése alá sorozta. Aszabályrendelet jóváhagyása után tehát a tanács elrendelte hogy a hivatalt a városi központi villamostelepen berendezzék. Erdély Ferenc főmérnök vezetése alatt most a berendezés megtörtént s az újjáalakított hivatal működését július 16-án megkezdi. E naptól kezdve a város a jelenlegi önálló mértékhitelesítő hivatalt feloszlatja s a mértékhitelesítést és pedig: I. a hosszmértékek; 2. folyadékok és száraz tárgyak mérésére szolgáló edények, súlyok és mérlegek; 3. vízórák; 4. elektromos számlálók; 5. gázórák hitelesítését a mérnöki hivatal a villamos telepen fogja foganatosítani.
A tanács továbbá Erdély főmérnököt, mint aki e hitelesítésekre a képesítést megszerezte, a győri 5. számú mértékhitelesítő hivatal főnökévé megválasztotta. Megválasztotta továbbá Walcher Gyula városi villamos főszerelőt és Leitner István eddigi mértékhitelesítő helyettest városi mértékhitelesítőkké, az előbbit a víz és gázórák, valamint az elektromos áramszámlálók, az utóbbit a hossz és űrmértékek hitelesítésével bízta meg. A tanács az eddigi munkásokat mind alkalmazta.” (Dunántúli Hírlap, 1906. 06. 28.)
Az 1909-es címtárban már Árpád út 57., az 1940-es és 1947-esben Rákóczi Ferenc utca 30. sz. alatt van a hivatal.