A Bercsényi ligeti Vásárcsarnok


1962. május 25-én nyílt meg Győrött, a Lang János által tervezett Bercsényi ligeti vásárcsarnok.

A Kisalföld napilap, 1962. május 19-i száma így írt: „-ELKÉSZÜLT GYŐRÖTT AZ ELSŐ FEDETT VÁSÁRCSARNOK

A Bercsényi ligetben lévő négyszázharmincöt négyzetméter alapterületű árusítócsarnokban negyven méter hosszú, betonból készült árusítópadok vannak. Azokon árusítanak majd az őstermelők.

A vásárcsarnok alaprajza (Kép: É.M. Győri Tervező Vállalat kiadványa)
Épül a vásárcsarnok a Bercsényi ligetben (Kisalföld, 1962. 02. 10.)

A vásárcsarnokban öt elárusítófülke van. Ott kínálja majd áruit a győri Új Élet Termelőszövetkezet, a Mezőgazdasági Termékeket Értékesítő Szövetkezeti Központ, az Iparcikk-kiskereskedelmi Vállalat és az Élelmiszer-kiskereskedelmi Vállalat. Ez utóbbi két elárusítófülkét kap. Az egyikben tejet és tejterméket, a másikban előre kimért élelmiszereket árusítanak. 

Az épület elkészítése és környékének rendezése több, mint egy millió forintba került – mondja Farkas Tibor, a Városi Tanács kereskedelmi osztályának vezetője. – Ezt az összeget a tanács a városfejlesztési alapból fedezte.”

Utolsó simítások (Kisalföld, 1962. 05. 19.)

A vásárcsarnok átadása után a Kossuth Lajos utcai Kispiacon megszüntették az árusítást.

Az új vásárcsarnok (Kép: É.M. Győri Tervező Vállalat kiadványa)
A vásárcsarnok a Bercsényi ligeti játszótérről, ’80-as évek
A vásárcsarnok a ’90-es években
A vásárcsarnok 2000 körül

Az épület ma már nem áll, elbontották.

Tetszett a tartalom?

Támogsd az oldal szerkesztőit havi pár szár forintos összeggel. Ha csak 500 forinttal támogatna bennünket mindenki, aki ezt az üzenetet látja, akkor néhány nap alatt összejönne a szerkesztőség éves költségvetése.

TÁMOGATÁS

kozma.endre

Főszerkesztő // regigyor.hu

A Régi Győr nonprofit kezdeményezésként alakult meg 2010-ben. A oldal szerkesztői szabadidejükben gyűjtik, készítik napi szinten a tartalmakat.

You may also like

Szólj hozzá!

négy + 19 =

Kozma Endre - főszerkesztő

Pro Urbe Győr díj

Pro Urbe Győr díj

„A város szeretete, múltjának ősi történelmi hagyományainak ápolása késztette a szerkesztőket az oldal létrehozásában. Mi győriek, akik itt születtünk, itt éljük le dolgos életünket ebben a városban, naponta látjuk a képek ábrázolta városrészeket. Nap, mint nap elmegyünk előttük, mellettük, de sokszor nem is veszünk tudomást róluk. Csak amikor a képeket nézegetjük, döbbenünk meg, és vesszük észre kincset érő értékeinket, az emberek alkotta régi és új remekműveket, és csodáljuk meg városunk szépségét.”

Ha tetszik a tartalom, támogasd a szerkesztők munkáját