Az utolsó országos vásár a Bisinger sétány helyén
1908. április 14-én tartották meg az utolsó országos vásárt a mai Bisinger sétány helyén.
Győrváros közgyűlése 1906. május 17-én elhatározta a régi állatvásártér parkírozását, de kivitelét akkorra halasztotta, amikor a vasútsorral parallel nyitandó házhelyekért legalább 150.000 korona bevételre számíthat.
„Győr sz. kir. város törvényhatósági bizottságának május 17-én tartott közgyűlése elhatározta, hogy az állatvásárteret mostani helyéről áthelyezi, annak mostani helyét parkírozza és a meglevő átlatvásártérnél déli, az államvasút gyorsáru felvételi épülete előtt elterülő s a Baross-hídtól a meghosszabbítandó Fácán utcáig terjedő 380 m. hosszú és 30 m. széles sávot építkezési célokra el adás utján értékesíti.” (Dunántúli Hírlap, 1906. 05. 29.)
1907 őszére tervezték vásártér kihelyezését, de az csak 1908 májusára valósult meg.
Az utolsó vásárról így írt a Győri Hírlap 1908. 04. 14-i száma.:
„A legforgalmasabb győri vásár a nagyheti, mely szezonvásár a gazdaságban, iparban és kereskedelemben. A régi nagy vásárok emlékét idézte fel a mai vásár.
Az állatvásárra 1825 lovat, 2788 szarvasmarhát, 77 borjút és 42 sertést hajtottak fel.
Ez volt az utolsó vásár ezen a vásártéren, a júniusi vásár már az új állatvásártéren lesz.”
„Az állatvásártér rendezése. A tegnap megtartott állatvásárral az állatvásártérnek, mint olyannak szereplése megszűnt. Az állatvásárteret kihelyezik a vágóhíd közelébe, a helyét pedig parkírozzák. Ma kezdték meg a korlátok szétbontását, mellyel valószínűleg nyolc nap alatt végeznek, azután elkészítik az utakat és a tervezett gyepágyakba fűmagot vetnek el. Az ültetvényezést csak őszszel fogják elvégezni. S ahol azelőtt szilaj paripák száguldtak, s patkóikkal fölverték a földet, jelzőtáblák hirdetik majd, hogy még a kis kutyuskákat is csak úgy szabad sétáltatni, ha pórázon vezetik azokat.” (Győri Napló, 1908. 04. 15.)