A vagongyári bölcsőde


1955. szeptember 3-án adták át a vagongyári bölcsődét a Türr István utca 4. szám alatt.

„Fűthető padlójú bölcsődét épít a Wilhelm Pieck-gyár

A Wilhelm Pieck Vagon és Gépgyárban a dolgozókról való fokozott gondoskodás érdekében ebben az évben 5.2 millió forintot fordítottak munkavédelmi, kulturális és szociális beruházásokra, illetve felújításokra.
Legjelentősebb létesítmény a 70 személyes új bölcsőde, melynek építését a gyár közelében a Türr István-utcában szeptember elején kezdték el és jelenleg az alapozást végzik. A gyár építészeti osztálya az eddigi tapasztalatok felhasználásával készítette el a terveket. A padlózat nem parketta lesz, hanem linóleum, amit az alatta levő födémben kígyózó gőzcsövek fűtenek. A húsz fokra melegített padlón, a gyermekek nyugodtan leülhetnek. A falakat köröskörül egy méter magasság ban mosható burkolattal látják el.
Napozó terrasz, gyermekkocsi tároló és természetesen orvosi szoba is lesz a bölcsődében, a tágas udvaron pedig különféle játszószerekkel szórakozhatnak az apróságok.
Az új bölcsöde, amely 1,290.000 forintba kerül, a terv szerint jövő év májusára készül el.”
(Győr Sopronmegyei Hírlap, 1954. 09. 26.)

Riport Maros Józseffel a bölcsőde tervezőjével. (Győr Sopronmegyei Hírlap 1954-05-21)

A Türr István utcában a múlt év szeptemberében láttak hozzá a vagongyári nyolcvan férőhelyes bölcsöde megépítéséhez. A munkát a Győrmegyei Állami Építőipari Vallatat végzi. Ez év január elsején kezdődött meg az épületfalazás. Az építkezés dolgozói vállalták, hogy április negyedikére befejezik az emeleti födém elkészítését. A munkák azonban jól haladnak, a födémrész előbb is elkészülhet. Így aztán a dolgozók új vállalást tettek április 4-re.
Megígérték, hogy addig a tető szerkezetét is felteszik az épületre. Az építkezésnél élenjár a Baranyai kőműves- és a Simon ácsbrigád.”
(Győr Sopronmegyei Hírlap, 1955. 03. 15.)

„Vagongyári asszonyok látogatása az épülő bölcsődénél.” (Győr Sopronmegyei Hírlap, 1955. 07. 26.)

1955. szeptember 3-án avatták fel az új vagongyári bölcsődét:

Cikk az avatásról. (Győr Sopronmegyei Hírlap, 1955. 09. 04.)
Türr István utca 4., az új bölcsőde

Tetszett a tartalom?

Támogsd az oldal szerkesztőit havi pár szár forintos összeggel. Ha csak 500 forinttal támogatna bennünket mindenki, aki ezt az üzenetet látja, akkor néhány nap alatt összejönne a szerkesztőség éves költségvetése.

TÁMOGATÁS

kozma.endre

Főszerkesztő // regigyor.hu

A Régi Győr nonprofit kezdeményezésként alakult meg 2010-ben. A oldal szerkesztői szabadidejükben gyűjtik, készítik napi szinten a tartalmakat.

You may also like

Szólj hozzá!

négy × öt =

Kozma Endre - főszerkesztő

Pro Urbe Győr díj

Pro Urbe Győr díj

„A város szeretete, múltjának ősi történelmi hagyományainak ápolása késztette a szerkesztőket az oldal létrehozásában. Mi győriek, akik itt születtünk, itt éljük le dolgos életünket ebben a városban, naponta látjuk a képek ábrázolta városrészeket. Nap, mint nap elmegyünk előttük, mellettük, de sokszor nem is veszünk tudomást róluk. Csak amikor a képeket nézegetjük, döbbenünk meg, és vesszük észre kincset érő értékeinket, az emberek alkotta régi és új remekműveket, és csodáljuk meg városunk szépségét.”

Ha tetszik a tartalom, támogasd a szerkesztők munkáját