Bácsa Győrhöz csatolása előtt


„A Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsának 23/1966-os számú határozata alapján Bácsa község 1966 október 1-i hatállyal Győr város területéhez tartozik.”

„Dr. Csernitzki Gyula bejelentette, hogy Sáráspuszta és Bácsa községek kérték Győr város közigazgatási területéhez való csatolásukat. A tanácsülés a kéréseket elfogadta és erre vonatkozó javaslatát az illetékesek felterjesztik a Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsához.” – adta hírül a Kisalföld, 1966. 06. 11-i száma.

Kisalföld, 1966-09-24.

1963-ban készült egy fotósorozat Bácsa utcáiról:

Az Ady Endre (ma Heltai Jenő) utca a Duna mozival és a Szent István templommal
Az Ady Endre (ma Heltai Jenő) utca a Szent István templommal
Arany János (ma Jászai Mari) utca. Jobbra a bácsai sportpálya.
„Épülő sportöltöző”
Hunyadi (ma Nemesszék) utca
Kossuth Lajos (ma István király) – Honvéd (ma Szigligeti Ede) utca kereszteződés a Hősi emlékművel.
Kossuth Lajos (ma István király) utca
Kossuth Lajos (ma István király) utca
Rákóczi (ma Kinizsi Pál) utca
Vámosszabadi (ma Vámosi) utca
Vámosszabadi (ma Vámosi) utca

„Utcanév-változások. Győr Város Tanácsának végrehajtó bizottsága Bácsán a győriekkel azonos nevű utcák nevét megváltoztatta. Az új utca- és házszámtáblákat a tanács készítteti el és szerelteti fel.” (Kisalföld, 1966. 11. 22.)

Bácsa 1963-as térképe

Bácsa története az alábbi linken olvasható:

Tetszett a tartalom?

Támogsd az oldal szerkesztőit havi pár szár forintos összeggel. Ha csak 500 forinttal támogatna bennünket mindenki, aki ezt az üzenetet látja, akkor néhány nap alatt összejönne a szerkesztőség éves költségvetése.

TÁMOGATÁS

kozma.endre

Főszerkesztő // regigyor.hu

A Régi Győr nonprofit kezdeményezésként alakult meg 2010-ben. A oldal szerkesztői szabadidejükben gyűjtik, készítik napi szinten a tartalmakat.

You may also like

Szólj hozzá!

6 − öt =

Kozma Endre - főszerkesztő

Pro Urbe Győr díj

Pro Urbe Győr díj

„A város szeretete, múltjának ősi történelmi hagyományainak ápolása késztette a szerkesztőket az oldal létrehozásában. Mi győriek, akik itt születtünk, itt éljük le dolgos életünket ebben a városban, naponta látjuk a képek ábrázolta városrészeket. Nap, mint nap elmegyünk előttük, mellettük, de sokszor nem is veszünk tudomást róluk. Csak amikor a képeket nézegetjük, döbbenünk meg, és vesszük észre kincset érő értékeinket, az emberek alkotta régi és új remekműveket, és csodáljuk meg városunk szépségét.”

Ha tetszik a tartalom, támogasd a szerkesztők munkáját