Játékterem Győrött
1983. december 20-án az ország akkori legnagyobb játékterme nyílt meg Győrött, a Nefelejcs utca és a Gorkij (Teleki) utca sarkán.
1982-83-ban tatarozták a Nefelejcs utcai házakat:
A Nefelejcs utca és a Gorkij (Teleki) út sarkán álló házban kapott helyet a Játékterem, melynek a bejárata a Nefelejcs utca felől volt. A Gorkij utcai oldalon a FERROVILL irodái voltak.
A Kisalföld napilap 1983. december 21-i száma így írt:
„Évente három szünnap
Nyerni és veszíteni …
Az ország legnagyobb játékterme nyílt Győrött
Molnár István, az Iparcikk Kölcsönző és Szolgáltató Vállalat igazgatója néhány szóval megköszönte a megyei és a városi tanácsnak, valamint a Győri Ingatlankezelési Vállalatnak a támogatását, közreműködését, a tervezők és építők jó ízlését, gondos munkáját, végül reményét fejezte ki, hogy az új egység legelsősorban a szabadidő kulturált, szórakoztató eltöltésére kínál a győrieknek újszerű lehetőséget. Az új játékteremről van szó, amely a fővárosi központú vállalat eleddig legszebb és legnagyobb alapterületű egysége az országban.”
Az újságíró (Csiszka) így írt:
„A játékszenvedély egyaránt hatalmába kerítette a fővárosból érkezetteket, az üzlet alkalmazottait, a meghívott vendégeket és az újságírót is. (Az ünnepi aktus alkalmából eltekintettek a mohó automaták etetésétől …)
Így hát először és utoljára végigpróbálhattam a játékokat a három félkarú rabló kivételével – mert abba előbb pénz kell, hogy eltudjam nyerni tőle. De hagyjuk a félkarúakat ezek soha nem voltak szimpatikusak számomra (és nagyon helyes, hogy a játékteremben 18 éven alulit nem engednek hozzá), ellenben a legkorszerűbb technikát felvonultató masinák annál jobban érdekeltek. Az űrháborúk, a rabló-pandúr, a törpés, az autóverseny, a hangos angol vagy német szóval hívogató flipperek, akik olyan jól neveltek, hogy jó eredmény esetén még gratulálnak is: Very Good vagy Spitze! Összesen 20 olyan játékberendezés van, amely kicsit és nagyot reflexfejlesztő próbára késztet. Az elektronikus foci, népszerűbb nevén a csocsó a gólnál még a közönség üdvrivalgását is imitálja, miként a kacsavadászat japán szerkezete a százéves keringő hangjaival nyugtatja az egyre idegesebben célzó játékosokat.
Kövi László és Kéri István, eredetileg villamosipari szakemberek, a két teremvezető, s egy-egy pénzváltó és teremőr munkáját irányítják. A kétszer háromtagú stáb hetenként váltja egymást. Így tudták kialakítani a munkarendet, ugyanis a Nefelejcs közi játékterem naponta délelőtt 10-től este 10-ig tart nyitva. Szünnap mindössze háromszor van egy esztendőben: január 1., húsvét hétfő és karácsony első napja.
18 éven aluliak csak szülői kísérettel, ittas emberek pedig sehogy sem léphetnek be a valóban ízlésesen berendezett játékterembe. Ott már csak a kulturált játékmodorra kell vigyázniuk, meg a magukkal hozott pénzre – mert tanúsíthatom, nehéz abbahagyni …”
Az épületben jelenleg a Rómer-ház működik.
A kovetkezo berlo, Major Balazs is folytatta ezt a vonalat, es ragaszkodott az Elite mozifilm-vetitesi jogahoz. 1912-ig Gyorott egyre tobb vendegloben, kavehazban jatszottak mozgofilmeket. Ezen idoszak elsosorban kavehazi jelleget mutatja a