Kávéház a Deák Ferenc utcában
Valamivel több mint kilenc évig, 1896. decemberétől 1906. január közepéig működött kávéház a Deák Ferenc utca 5. sz. alatt.
A rövid ideig működő kávéház négyszer cserélt gazdát és háromszor nevet.
Az első üzemeltető Neumann Ármin 1896. december 13-án nyitotta meg az „Otthon-káváházat” Stach György újonnan épült, Deák Ferenc utca 5. sz. alatti házában, a Lelóczky cukrászda szomszédságában.
Alig telik el kettő év; új tulajdonos, új név.
„Központi kávéház az új neve a Deák Ferencz-utczai volt Otthon kávéháznak. Tulajdonosa Stach György azt teljesen újonnan és modern kényelemmel rendezte be és ma vasárnap nyitja meg a közönség számára.” (Győri Hírlap, 1898.09.18.)
1904. december. Újabb tulajdonos és névváltás.
1904. december 10-én Hörömpő Ferenc kávés nyitja meg „Petőfi-kávéház” néven a vendéglátó egységet.
Hörömpő uram három hónapig vitte az üzletet, majd eltűnt.
„Hörömpö Ferenc a Petőfi kávéház tálajdonosa, aki a napokban eltűnt, ma visszatért Győrré. De már későn; mert felesége időközben útra kelt, magával vivén minden pénzt és értékes tárgyat.” (Dunántúli Hírlap, 1905.02.07.)
1905. február 9-én már Marosfy Dezső hírdeti a kávéház megnyitását.
Neki sem volt szerencséje a kávéházzal. 1906. januárjában még üzemelt, májusban már bukott kávésként írnak róla.
„Bukott kávés.
A Petőfi-kávéház zárva van. Marosfy az olcsón szerzett pezsgő dacára nem tarthatta magát. Nem is siratja senki más, mint talán a háztulajdonos, ki helyesen cselekednék, ha a szép helyiséget lakásokká változtattatná át. Van Győrött kávéház elég, holott szép lakásban még mindig, szűkölködünk.” (Győri friss újság, 1906.05.12.)
Mégsem lettek lakások a kávéház helyén. 1906. szeptemberében Lóth József (Győr, 1884. február 4. – Győr, 1960. április 30.) győri festőművész önálló tárlata nyílt meg az egykori kávéházban.
1907. augusztusában Tandlich Lipót nyitott bútorraktárt a Deák Ferenc utca 5. sz. alatt.
Korabeli újságcikkek a DRKPMK digitális gyűjteményéből.