A Vörös Csillag mozi
1912. november 1-jén nyílt meg az első állandó mozi Győrött, Apolló néven, mely a II. vh. után az „Aranykert”, majd a Vörös Csillag nevet kapta.
1912. november 1-jén nyílt meg az első állandó mozi – Apolló néven- Győrött. Az első hangosfilmet 1930. október 8-án vetítették az Apollóban.
1942 végétől Aranykert, 1949-től Vörös Csillag mozi néven működött tovább az Apolló, az Országos Moziüzemi Vállalat részeként.
A rendszerváltozás után, 1990 júniustól Csillag Mozi néven működött tovább a Vörös Csillag
Átalakítást szerettek volna, melyhez beruházókat kerestek, ám a vegetáló mozi 1992 év végén bezárt.
A mozi bővebb története itt: http://www.gyoriszalon.hu/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=2277
Gratulálok Kozma Endre főszerkesztő Úrnak, hogy létrehozta ezt az oldalt. Remélem, hogy sok szép képet látunk majd a Régi Győrről! További munkájához jó egészséget kívánok!
Nagyon szépen köszönöm.
…most jön rá az ember mennyi mindent nem tudunk még szeretett városunkról. Köszönjük a nagyszerű tájékoztatást.
A Radnóti- szobor avatása után a Schindler listáját néztük meg a békemenet záró programjaként a Vörös Csillag moziban. Szívesen nézegetem a Régi Győr képeit, diák éveim sok szép emlékeit idézik. Gratulálok Kozma Endre úrnak kitartó munkájához! No meg köszönöm az élményt!
Köszönöm
A mellette levö hàzban luktar 1946-ig
Kedves Kozma Endre!
Mindíg nagy kíváncsisággal nyitom meg a régi Győrről készült képeket, olvasom az épületek törtténetét, nézem az akkor élt ismeretlen emberek tekintetét, ruháját. És én ezeken az utcákon járok nap mint nap.
Köszönöm ezt az élményt
Kedves Andrea!
Én köszönöm!
1984 – 89 között dolgoztam a Vörös Csillag moziban. Győrben két premier mozi volt, a Rába és a Vörös Csillag, s mivel a Rába volt a nagyobb, a korszerűbb, ott játszották elsőként a nagy sikerfilmeket.
A Vörös Csillag premier moziként általában a kevesebb nézőt vonzó, de értékesebb művészfilmeket kapta, így pl. mi vetítettük Győrben először egyik kedvencemet, Jiří Menzel Az én kis falum című filmjét, főszerepben Bán Jánossal.
Bár a Rába mozi volt kétségtelenül a jobb, az elegánsabb, a Vörös Csillagnak is volt törzsközönsége. Mások mellett ide járt baráti társaságával Szűk Dönci, a Kisalföld legendás fotóriportere, vagy Létrai tanár úr, a Révai gimnázium ugyancsak legendás tanára. Mivel nálunk délelőtti előadások is voltak, hozzánk jártak az iskolát időnként elkerülő bátrabb fiatalok és természetesen a szerelmes párok is.
Az emeleten mesemozi működött, itt rendeztük az első győri spenótevő versenyt – a spenótot a Rába szálló éttermében főzték, miközben lent a nagymoziban a Popej a tengerészt vetítettük. Olyan sok gyerek volt, hogy az utcán állt a sor vége.
Jó világ volt, az utolsó néhány hónapot leszámítva fiatalkori felnőtt életem legszebb évei voltak ezek.