Sörcsarnok a Baross úton


1920 július 18-án vasárnap nyílt meg a Győri Első Takarékpénztár épületének földszintjén a „Baross” sörcsarnok.

A Dunántúli Hírlap 1920. 07. 18-i számában Keller Sándor vendéglős keretes hírdetésben tudatta a nagyérdeműt, hogy menyitotta vendéglátó egységét „Baross” sörcsarnok néven.

Dunántúli Hírlap 1920. 07. 18.

„Baross“-sörcsarnok. Egy bufférendszeren alapuló teljesen modern sörcsarnok nyílt meg a múlt vasárnap a Győri Első Takarékpénztár épületében. A Baross úti járókelők úgyszólván meglepődve vették észre a város szivében nagy hirtelen életre kelt egyszerű, elegánciájú s vonzó berendezésű sörcsarnok exisztálását. A forgalmas utca szinte predesztinálva van egy ilyen alkalmatosságra, mert a városnak éppen a legélénkebb utcájában fekszik, kéznél minden rangú és rendű polgárság részére kiválóan megfelelő sörcsarnok, ahol a megnyitás napján a vendégek úgyszólván egymásnak adták át a kilincset, úgy hogy a sörcsarnok már a reggeli órákban zsúfolásig megtelt.
A Baross-sörcsarnok, mely a nyugatmagyarországi sörfőző tulajdona, már az eddigi érdeklődés után ítélve, de különösen első rangú szakértelemmel kezelt sörére, balatonmelléki boraira, valamint ízletes hideg és meleg ételeire való tekintettel is szép jövő elé tekint, és a közeli időkben megnyíló szutterén helyiségével a helyi vendéglő iparban excellálni fog.”
(Népakarat, 1920. 07. 25.)

1920 augusztusában megnyílt a Sörpince is:

Baross-sörpince. Győrnek kétségtelenül említésre méltó kellemes speciálitása a Baross-sörpince, melynek egyszerű, szolid eleganciája meghitten egészíti ki a máris igen népszerű sörcsarnok kedves vonzó földszinti helyiségeit. A sörpince Győrött unikum, mely a hasonló fővárosi kvalitásokkal is vetekedik, és nem utolsó erénye, hogy a rekkenő nyári hőség ellen üdít és hűsit. A fülke-rendszerü sörpince ünnepélyes megnyitása csütörtök este volt egy elsőrangú győri zenekar közreműködésével, mely ezután minden este szórakoztatni fogja a sörpince vendégeit. Ugyanitt elsőrangú sörök és borok, úgyszintén villás hideg és meleg ételek kerülnek kiszolgálásra.” (Népakarat, 1920. 08. 22.)

A Baross út 1931-ben. Bal oldalon a Baross sörcsarnok és sörpince. (Képeslap)

— Ez itt a „Baross“-sörcsarnok. Az elhunyt Baross Gábor miniszter és Győr városának egykori képviselője sokat adna, ha most megkóstolhatná itt az idénysört, meghallgathatná a szép zenét és a szép dalokat, melyek esténkint szórakoztatják a közönséget. A múlt héten egy fiatal férj borjupörköltet evett itt és midőn hazament, átölelte fiatal feleségét és azt mondta neki :
Csaknem olyan jó és szép vagy mint a Baross sörcsarnokban a borjupörkölt.
(Győri Friss Újság, 1921. 12. 17.)

1922 június 1-én tulajdonosváltás történt. Keller Sándor a Bárány szálló tulajdonosa lett, a Sörcsarnokot Horváth József, a csornai vasúti vendéglő volt főpincére vette át.


Tetszett a tartalom?

Támogsd az oldal szerkesztőit havi pár szár forintos összeggel. Ha csak 500 forinttal támogatna bennünket mindenki, aki ezt az üzenetet látja, akkor néhány nap alatt összejönne a szerkesztőség éves költségvetése.

TÁMOGATÁS

kozma.endre

Főszerkesztő // regigyor.hu

A Régi Győr nonprofit kezdeményezésként alakult meg 2010-ben. A oldal szerkesztői szabadidejükben gyűjtik, készítik napi szinten a tartalmakat.

You may also like

Szólj hozzá!

6 + tizenkilenc =

Kozma Endre - főszerkesztő

Pro Urbe Győr díj

Pro Urbe Győr díj

„A város szeretete, múltjának ősi történelmi hagyományainak ápolása késztette a szerkesztőket az oldal létrehozásában. Mi győriek, akik itt születtünk, itt éljük le dolgos életünket ebben a városban, naponta látjuk a képek ábrázolta városrészeket. Nap, mint nap elmegyünk előttük, mellettük, de sokszor nem is veszünk tudomást róluk. Csak amikor a képeket nézegetjük, döbbenünk meg, és vesszük észre kincset érő értékeinket, az emberek alkotta régi és új remekműveket, és csodáljuk meg városunk szépségét.”

Ha tetszik a tartalom, támogasd a szerkesztők munkáját