Csillárbolt az Aradi vértanúk útján


1960 decemberében a Győr-Sopron megyei Iparcikk Kiskereskedelmi Vállalat Csillárboltot nyitoot az Aradi vértanúk útja 4. szám alatt.

1960-ban, mintegy százezer forint költséggel készült el a Győr-Sopron megyei Iparcikk Kiskereskedelmi Vállalat őnkiszolgáló csillárboltja az Aradi vértanúk útja 4. szám alatt.

Csillárbolt az Aradi vértanúk útján 1961-ben. (Kép: “Győri Kiskereskedelmi Vállalat” fotóalbuma)

„Az Aradi vértanúk útján hamarosan megnyílik a csillárszaküzlet, ahol a legkülönfélébb belföldi és külföldi lámpa típusok között válogathatnak a vásárlók. Az üzlet berendezése is újszerű, a bútorokat színes műanyaglapok borítják.” (Kisalföld, 1960. 12. 06.)

Az eladótér (Kép: “Győri Kiskereskedelmi Vállalat” fotóalbuma)

1979-ben az Iparcikk Vállalat átszervezte a bolthálózatát.

„Győrben az idén végrehajtott szakosítás a napokban fejeződik be. Tizenhárom üzletet érintett. Érdemes áttekinteni, hogy mit, miért változtattak meg a megyszékhelven. A Lenin út 27. sz. alatti vasbolt lakásfelszerelési szaküzlet, a Lenin út 28. sz. alatti üzlet háztartási kisgép- és csillárbolt lett. Az Aradi vértanúk úti volt csillárbolt helyiségét az üveg – porcelán üzlethez kapcsolták, így az most Dunántúl egyik legnagyobb ilyen jellegű szakosított kiskereskedelmi egysége.” (Kisalföld, 1979. 06. 05.)

A kibővített Üveg – porcelán üzlet 1979-ben.

Tetszett a tartalom?

Támogsd az oldal szerkesztőit havi pár szár forintos összeggel. Ha csak 500 forinttal támogatna bennünket mindenki, aki ezt az üzenetet látja, akkor néhány nap alatt összejönne a szerkesztőség éves költségvetése.

TÁMOGATÁS

kozma.endre

Főszerkesztő // regigyor.hu

A Régi Győr nonprofit kezdeményezésként alakult meg 2010-ben. A oldal szerkesztői szabadidejükben gyűjtik, készítik napi szinten a tartalmakat.

You may also like

Szólj hozzá!

tizennégy − 11 =

Kozma Endre - főszerkesztő

Pro Urbe Győr díj

Pro Urbe Győr díj

„A város szeretete, múltjának ősi történelmi hagyományainak ápolása késztette a szerkesztőket az oldal létrehozásában. Mi győriek, akik itt születtünk, itt éljük le dolgos életünket ebben a városban, naponta látjuk a képek ábrázolta városrészeket. Nap, mint nap elmegyünk előttük, mellettük, de sokszor nem is veszünk tudomást róluk. Csak amikor a képeket nézegetjük, döbbenünk meg, és vesszük észre kincset érő értékeinket, az emberek alkotta régi és új remekműveket, és csodáljuk meg városunk szépségét.”

Ha tetszik a tartalom, támogasd a szerkesztők munkáját