A Kisfaludy Károly-szobor az eredeti helyén
A Kisfaludy Károly szobrot, Mátray Lajos (1850 – 1906) művét 1892. október 2-n állították fel a Sétatéren
„Schlichter Lajos építész és esetleg még egy szakértő közbenjöttével a szobor számára a város területén alkalmas helyet keressenek. A kiküldöttek szemügyre vették a város területén mindazon helyeket, a melyek egy szobor elhelyezésére többé-kevésbé alkalmasnak mutatkoznak, de egyhangú megállapodásra jutni képesek nem voltak.
A Karmelita-tér, a Honvéd-liget, a Széchenyi-tér és a sétatér azon helyek, melyeket a felállítandó szobor helyéül tekintetbe lehetett venni. A Karmelita-teret a kiküldött bizottság egyhangúlag elejtette, de a Honvéd-liget és a Széchenyi-tér a bizottság kebelében pártolókra talált. A kiküldöttek többsége mindazáltal a sétatér mellett nyilatkozott, s a szobor helyéül a sétatérnek azon részét javasolta kijelölni, a mely a színház homlokzatával szemben a fasoros sétaútak által félköralakúlag árnyékoltatik.
S ez a hely csakugyan méltó keretét is képezi Kisfaludy Károly emlékszobrának. Maga az a körülmény hogy a szobor a színházzal szemben állíttatik fel, jellegzetessé teszi a helyet, közvetlen környezete pedig városunknak természeti szépségekben legkiválóbb pontját képezi.” forrás
A Kisfaludy Károly szobrot, Mátray Lajos (1850 – 1906) művét 1892. október 2-n állították fel a Sétatéren (Radó-sziget) a színházzal szemben. A szobor itt azonban árterületre került, az 1899-es árvíz után szóba is került az áthelyezése. (1916-ban a KIOSZK, Győr kedvelt szórakozóhelyének átépítése miatt a szobrot lebontották, és a sétány úgynevezett gyermekjátszóterén helyezték el. Itt többször megrongálták, 1920-ban pedig négy napig víz alatt állt a magas vízállás miatt. 1921. április 24-től látható a mai helyén.)
A szobor mögött látható épület a régi KIOSZK, amely 1867 júniusában nyílt meg Vierzigmann Károly üzemeltetésével.